Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

02.01.2011
O rok starsi, witamy w roku 2011! W roku ubiegłym zamieściliśmy na naszym serwisie 261 notek, starając się, aby nasi czytelnicy mieli możliwość codziennego zapoznawania się z nowościami naszego Gimnazjum. W tym roku mamy zamiar kontynuować to dzieło :) Zaczynamy od zaprezentowania grudniowego Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum, tym razem przygotowanego przez Anię Naglik (kl.2), lidera Sekcji Informacyjnej SU. Zapraszamy do BIG po lewej stronie witryny.


02.01.2011
Przypominamy rodzicom chcącym spotkać się z nauczycielami w godzinach ich dyżurów, że miesiącach w których zaplanowano konsultacje, nauczyciele nie będą dyżurować. Tak jest w tym miesiącu - konsultacje z wychowawcami nauczycielami będą 19 stycznia o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy.


03.01.2011
Grono "urszulanek" powiększyło się o nową uczennicę. Jest nią Gosia Szewczyńska z klasy pierwszej, która przyjechała do Wrocławia z północy Polski. Mamy nadzieję, że spodoba jej się w naszym Gimnazjum. Gosiu, witamy Cię serdecznie!


04.01.2011
Dzisiaj o godzinie 14.00 "pod okiem" s. Katarzyny Słowik uczennice naszej szkoły rywalizowały w konkursie wiedzy o judaizmie. Był to szkolny etap konkursu, po którym trzy osoby z najlepszymi wynikami będą reprezentowały naszą szkolę na etapie diecezjalnym. Nagrodą główną jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wszystkim dziewczętom życzymy powodzenia!


05.01.2011
Poranny apel środowy liturgiczny poprowadzony został przez dziewczęta z Sekcji Muzycznej SU. Kilka godzin później, na przerwie śniadaniowej, dziewczęta z SU przygotowały w czytelni losowanie strojów na nadchodzący bal karnawałowy. Uczennice będą przebrane za różnych przedstawicieli subkultur młodzieżowych. Impreza odbędzie się w środę 26 stycznia.


06.01.2011
Kasia Koźma oraz Magda Putyra (kl.3) zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Serdecznie gratulujemy!


07.01.2011
Szkolny etap konkursu wiedzy o judaizmie został rozstrzygnięty. Najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Koźma z klasy trzeciej, drugi uzyskała Magdalena Putyra (kl.3), a trzeci Anna Pietrucha (kl.2). Dziewczyny będą reprezentować za dwa tygodnie naszą szkołę na etapie diecezjalnym.


09.01.2011
Tradycja kolędowania dwóch naszych szkół urszulańskich, Gimnazjum i Liceum, wraz z rodzinami i siostrami, miała kontynuację dzisiejszego popołudnia. Eucharystią rozpoczęliśmy nasze spotkanie z kolędą, po której zebrani mogli obejrzeć, już w auli, jasełka w wykonaniu gimnazjalistek oraz śpiewać kolędy wraz z naszym szkolnym chórem. Co ciekawe, każda kolęda była śpiewana przy akompaniamencie wykonywanym na fortepianie przez inną pianistkę, począwszy od naszych uczennic, poprzez absolwentki, a skończywszy na reprezentantach publiczności. Po godzinie miłego spotkania w auli zebrani udali się do uczelni, gdzie podano ciasto i gorące napoje. W GALERIA/uroczystości prezentujemy fotografie z tej uroczystości - zapraszamy.


10.01.2011
Powoli przygotowujemy się do prezentacji Gimnazjum naszym przyszłym uczennicom, a właściwie, póki co, kandydatkom do naszej szkoły. W tym roku będziemy aż trzy razy "otwierać drzwi" do Gimnazjum - pierwsze drzwi otwarte już w sobotę, 5 lutego. Odpowiedzialnymi za przygotowanie tego dnia będą p. Anna Szymusiak-Senko, p. Joanna Otlewska, p.Sławomir Florczyk i Samorząd Uczniowski.

Już teraz serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane nauką w naszym Gimnazjum, dziewczęta oraz ich rodziców, do odwiedzenia nas w sobotę, 5 lutego, o godzinie 10:00. Przyjdźcie i przekonajcie się, że nasza szkoła jest jedyną w swoim rodzaju :)


12.01.2011
Zgromadziliśmy się na porannym apelu, na którym dziewczęta z klasy trzeciej przedstawiły nam różne rodzaje kalendarzy używanych na przestrzeni wieków. Począwszy od babilońskiego księżycowego a skończywszy na gregoriańskim. Nad realizacja apelu czuwała p. Joanna Otlewska. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Również dzisiaj "pod okiem" p. Elżbiety Skotnickiej o godzinie 12 Ania Pietrucha, Ola Gwiazda, Aga Torzewska (kl.2) oraz Martyna Kumaszka, Kasia Koźma i Tosia Mikorska (kl.3) zmierzyły się z próbnym testem Ligi Naukowej Humanistycznej.


13.01.2011
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice, Nauczyciele oraz Przyjaciele naszej szkoły!
Polskie prawo podatkowe umożliwia nam wspieranie częścią należnych podatków wybranych organizacji pożytku publicznego. Zarząd Stowarzyszenia NARODOWEGO CZYNU POMOCY SZKOLE wyraził zgodę, aby Darczyńcy dokonywali zgodnie z ustawą dyspozycji 1% podatku na rzecz Wrocławskiego Stowarzyszenia, a oddzielnym oświadczeniem, którego wzór załączam, powiadomili o swojej woli przekazania środków finansowych dla wskazanej placówki oświatowej.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na naszą szkołę. Zebrane w tym roku środki pragniemy przeznaczyć na wyposażenie pracowni chemicznej, której kapitalny remont zamierzamy przeprowadzić jeszcze w obecnym roku szkolnym
.


14.01.2011
Kolędowanie to stara tradycja pochodzącą z Rzymu, tak więc i my dzisiaj kolędowaliśmy. Przy akompaniamencie kolęd „Cicha noc” oraz „Dzisiaj w Betlejem” ks. Piotr Wawrzynek pobłogosławił klasy, pokój nauczycielski, „pokoik” samorządowy oraz sekretariat. Przed końcowym błogosławieństwem ministrantki rozdały uczennicom poświęcone obrazki oraz biuletyny dotyczące "Orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI z okazji XXVI Światowego Dnia Młodzieży- Madryt 2011". Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Wczoraj dziewczęta z klasy 2 pisały próbną Matematyczną Ligę Naukową. Niebawem dziewczyny zmierzą się z jej internetowym etapem regionalnym.

Za to wieczorem dziewczęta doskonale bawiły się w Operze Wrocławskiej. Pełne dowcipu libretto i wpadająca w uchu muzyka to tylko niektóre z zalet operetki Johanna Straussa pt,:”Zemsta Nietoperza”.


15.01.2011
Dzisiaj od godz. 8:00 do 14:00 "samorządowiczki" zebrały się w szkole na tradycyjnym, półrocznym spotkaniu podsumowującym pierwsze półrocze pracy. Dziewczyny przy wsparciu opiekuna Samorządu Uczniowskiego, p.Piotra Sołodyny, planowały także działania Samorządu na najbliższe dwa miesiące.


16.01.2011
Ciekawe materiały możemy obejrzeć w KLASY, gdzie opublikowaliśmy notki i zdjęcia przesłane nam przez uczennice odpowiedzialne za współpracę z administratorem strony. Zapraszamy!


17.01.2011
Pragniemy przypomnieć, że w środę odbędzie się w szkole spotkanie rodziców z nauczycielami w sprawie ocen półrocznych. O 17:30 rozpocznie się spotkanie z wychowawczyniami klas, pół godziny później konsultacje z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów.


19.01.2011
Dzisiejszy środowy apel tematyczny został przygotowany przez uczennice pod kierunkiem s.Katarzyny Słowik. Prezentacja dotyczyła tematów biblijnych. Po południu natomiast miało miejsce półroczne spotkanie rodziców z nauczycielami, którego celem było podsumowanie wyników pierwszego semestru nauki.


20.01.2011
Wciąż można zapisywać się na obóz narciarski, organizowany przez nasze Gimnazjum. Są jeszcze wolne miejsca w busie, więc serdecznie zachęcamy!


21.01.2011
Kasia Koźma, Magda Putyra (obie z kl.3) i Ania Pietrucha (kl.2) udały się dzisiaj wraz z s.Katarzyną Słowik na drugi etap konkursu wiedzy o judaizmie. Wkrótce poznamy wyniki, a tymczasem życzymy dziewczynom, które się przygotowywały rzetelnie do konkursu, wszystkiego dobrego! Zapraszamy do GALERIA/konkursy!


23.01.2011
W czwartek będziemy uczestniczyć w IV Festiwalu Serviam, którego głównym tematem są powołania w ujęciu chrześcijańskim oraz służba (Serviam) w każdym z nich. Po zajęciach w szkole, które rozpoczynamy tradycyjnie o 7:55, udajemy się do kina na projekcję 3. części "Narnii". Festiwal obchodzony 27 stycznia to nie przypadek - wtedy przypada liturgiczne wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki Stowarzyszenia św. Urszuli.


24.01.2011
Znamy wyniki konkursu o judaizmie! Magdalena Putyra (kl.3) zajęła 2. miejsce w finale konkursu. W tym samym konkursie Anna Pietrucha (kl.2) zajęła 5. miejsce. Magda o "malutki włos" przegrała w dogrywce finałowej, a przypomnijmy, że główną nagrodą była pielgrzymka do Ziemi Świętej! Dziewczyny do konkursu przygotowywała s.Katarzyna Słowik. Ich dyplomy w "osiągnięcia" po lewej stronie witryny.


25.01.2011
W sobotę w synagodze odbyła się uroczysta gala rozdania dyplomów i nagród laureatom konkursu o judaizmie, na którą udała się przedstawicielka naszych uczennic - Magda Putyra (kl.3) wraz z s.Katarzyną Słowik. Zapraszamy do GALERIA/konkursy, ponieważ tam opublikowaliśmy kilka fotografii z tego wydarzenia.


26.01.2011
Wszyscy tęsknimy za choinką, prezentami i świąteczną magią. Pani Małgorzata Wróblewska wraz z dziewczętami z koła chemicznego na porannym apelu próbowały przywołać atmosferę świąt. Efekty były naprawdę zdumiewające. Oprócz „choinek” i „duchów Bożego Narodzenia” zobaczyliśmy jeszcze wiele innych „cudów”. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Natomiast po południu z grzecznych "urszulanek" dziewczyny zmieniły się w nieobliczalnych panków, gotów, hipisów lub hiphopowców! Przez kilka godzin balowały na sali gimnastycznej. W przerwach pomiędzy „wpadającymi w ucho” kawałkami puszczanymi przez DJ'a Polę, zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do GALERIA/inne.


27.01.2011
Dzisiaj obchodziliśmy liturgiczną uroczystość św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, które potem przekształciło się w zakon św. Urszuli. Św. Aniela jest dla naszej szkoły postacią bardzo ważną, dlatego ten dzień staramy się obchodzić uroczyście. Od kilku lat jest to także okazja do szczególnego zastanowienia się nad hasłem Serviam i postawą służby. Dzisiejszy IV Festiwal Serviam dotyczył służby w trzech powołaniach: w rodzinie, w stanie konsekrowanym oraz z świadomie wybranej samotności. W auli, po krótkiej prezentacji o św. Anieli i życzeniach składanych Siostrom, klasy podzieliły się swoimi wnioskami na temat służby w tych powołaniach, do których doszły podczas porannych warsztatów. Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Na zakończenie szkolnego dnia udaliśmy się do kina na trzecią część "Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu". Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


28.01.2011
Przyspieszony oddech, czerwone policzki i przysłowiowe drżenie łydek ... W taki oto sposób, pisząc Matematyczną Ligą Naukową, kilka dziewczyn spędziło wczorajsze wczesne popołudnie. Martyna Kumaszka (kl.3), Ania Naglik, Ola Gwiazda oraz Marta Hałas (kl. 2) zmierzyły się z jej etapem regionalnym. Podobne, pełne wrażeń popołudnie zapewniły sobie Martyna Kumaszka (kl.3), Ania Pietrucha, Ola Gwiazda oraz Aga Torzewska (kl.2) zmagając się z humanistyczną częścią konkursu.

Wczoraj zainaugurowano w naszej szkole drugi w tym roku szkolnym konkurs języka angielskiego. Ten będzie dwuetapowy, a na początek dziewczyny pisały test znajomości przysłów i idiomów angielskich. Konkurs przygotowuje p. Piotr Sołodyna.

To nie wszystko o konkursach - z przyjemnością informujemy, że Ania Kielbassa (kl.3) zakwalifikowała się do 2. etapu Konkursu Języka Francuskiego. Pierwszy etap (szkolny) miał miejsce 9 grudnia, drugi odbędzie się 11 marca. Gratulujemy!


30.01.2011
Trzy fotorelacje oraz notatki z życia klas będziemy mieli okazję obejrzeć i przeczytać zaglądając do trzecioklasistek w KLASY. Dziękujemy za materiały nadesłane nam przez dziewczęta.


31.01.2011
Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się do szkół z prośbą o upowszechnienie informacji na temat niezbędnych działań profilaktycznych, zapobiegających grypie A/H1N1 i infekcjom grypopodobnym oraz o zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych, dlatego prosimy również uczennic naszgo gimnazjum i ich rodziców o zapoznanie się z zalecenia zamieszczone są na stronie www.men.gov.pl w zakładce Uczniowie i Rodzice/Profilaktyka problemów dzieci i młodzieży. Dodatkowe materiały, dotyczące przedmiotowej sprawy , znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.


01.02.2011
Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie zapoznamy się z planem działania naszego Gimnazjum na kolejny miesiąc nauki. Otwieramy nowy semestr krótkim, dwutygodniowym preludium - potem ferie :)


02.02.2011
O poranku dziewczyny uczestniczyły w apelu liturgicznym, podczas którego ćwiczyły pieśni na zbliżającą się pierwszopiątkową Eucharystię. Apel prowadziła Sekcja Muzyczna SU.

W naszym wirtualnym kiosku ("nasze czasopisma") znajdziemy najnowszą gazetkę on-line. Jest to listopadowy numer angielskojęzycznej gazetki AimHigh. Gazetki z angielskiego są publikowane w internecie z opóźnieniem jednego numeru, wtedy gdy wychodzi nowa gazetka "w realu" (wyszła właśnie w tym tygodniu). Zapraszamy do zapoznania się z gazetką na stronie AD ASTRA/magazine. Tam też, w zakładce "THE PEOPLE" znajdziemy zdjęcia autorów artykułów. Zapraszamy.


03.02.2011
Dzisiaj reprezentacja tenisistek stołowych w składzie Ania Marcjan (kl.1), Gosia Kawalec (kl.2) i Ula Suszyńska (kl.3) udała się pod opieką p.Tomasza Hermana do gimnazjum nr 15 na turniej drużynowy. Nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce zespołów rejonu Wrocław-Wschód i awansowały do II rundy, która odbędzie się w marcu w Brzegu Dolnym. Gratulacje!


04.02.2011
Idiomy to jedne z najtrudniejszych do tłumaczenia na język obcy zwrotów. Nie przeszkodziło to jednak Basi Szczotce (kl.3) w ich perfekcyjnym opanowaniu i wygraniu konkursu z języka angielskiego, w pierwszym etapie konkursu przygotowywanego przez p.Piotra Sołodynę.

Na tym nie koniec naszych sukcesów. Jagoda Matejczuk (kl.1) odebrała bilet do kina za najładniejszą, własnoręcznie wykonaną maskę karnawałową. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!