Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

03.01.2010
Nowy rok, nowy miesiąc, nowa karta w naszym terminarzu. Bardzo dużo będzie się działo w miesiącu styczniu, a przekonamy się o tym zaglądając do TERMINARZ - zapraszamy!


04.01.2010
W przeddzień Bożego Narodzenia grupa uczennic naszego Gimnazjum wraz z s. Oktawią Kozłowiecką wzięła udział w zorganizowanej przez CARITAS archidiecezji wrocławskiej wigilii dla potrzebujących. Spotkanie rozpoczęło się życzeniami, które zebranym złożył ksiądz arcybiskup Marian Gołębiewski. Rolą naszych uczennic była pomoc w usługiwaniu przy stołach oraz oprawa muzyczną wieczerzy. Zapraszamy do GALERIA/inne.


04.01.2010
Dla większości powrót do szkolnej rzeczywistości okazał się ciężki. Szczególnie mróz i egipskie ciemności nie sprzyjały rannemu wstawaniu. Ale to właśnie na dzisiejszej modlitwie ogłoszone zostały wyniki konkursu mikołajowego na scenki. Zwyciężyła grupa trzecioklasistek, w składzie: Dominika Dutkowiak, Roksana Kałużna, Iga Piekarczyk i Ania Kowalska. Gratulujemy.


05.01.2010
Nieznaczne zmiany następują w planie lekcji klasy drugiej i trzeciej. Dotyczą one tylko środy. Modyfikacja została naniesiona także na naszej stronie internetowej - zachęcamy do zajrzenia do "godziny lekcyjne" po lewej stronie naszej witryny.


05.01.2010
Trwa konkurs na makietę "Wymarzonego domu Ani". Mowa oczywiście o bohaterce powieści L. M. Montgomery. Prace można oddawać do 11 stycznia. Niedługo również upływa termin konkursu fotograficznego, którego tematem jest destrukcja. Komu do tej pory nie udało się sfotografować wybranego obiektu lub krajobrazu (nie można przedstawiać ludzi i zwierząt), niech bierze aparat w dłonie i szuka inspiracji!

Znamy składy drużyn, które będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie Ligi Naukowej. Zespół humanistek to: Magda Gorczyca, Alicja Adamska, Anna Łukaszczuk i Dominika Dutkowiak (wszystkie z kl. 3). Umysły ścisłe: Dominika Dutkowiak (kl. 3), Ola Gwiazda (kl. 1), Alicja Adamska (kl. 3), Anna Kowalska (kl. 3). Gratulujemy dziewczętom i życzymy im dalszych sukcesów.


06.01.2010
W najbliższą niedzielę odbędzie się coroczne kolędowanie, na które serdecznie zapraszamy rodziców, rodzeństwo i bliskich uczennic. Nie zabraknie wspólnego muzykowania. W programie znajdują się także jasełka przedstawiane przez gimnazjalistki, można również się domyślać, że na gości oczekuje słodki poczęstunek. Wszystko rozpocznie się Eucharystią o godzinie 16:00.
Zapraszamy!


06.01.2010
Święto Trzech Króli zawsze wiąże się w naszej szkole z "kolędą". Dzisiejsza liturgia była wyjątkowa - podczas Eucharystii do grona ministrantek zostały przyjęte dwie nowe uczennice z pierwszej klasy: Basia Wędrychowicz i Ania Gasztych. Po Mszy Świętej udaliśmy się do gimnazjum, aby uczestniczyć w poświęceniu sal szkolnych. Śpiew kolęd poprowadziła tradycyjnie Sekcja Muzyczna SU, która rano zaprosiła wszystkich na apel przygotowywujący do uroczystości. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości oraz do GALERIA na wwwSU.


07.01.2010
Podczas porannej modlitwy Opiekun Samorządu Uczniowskiego oficjalnie podziękował Dominice Dutkowiak (kl. 3) za prowadzenie aktualności na stronie internetowej szkoły w 2009 roku. „Urząd” przejęła Kaja Maleszko z kl. 2.

Rozpoczęła się nowa akcja charytatywna. Tym razem pomagamy dwóm koniom, będącym pod opieką Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej. Na ten szczytny cel zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży kalendarzy i naklejek, które można nabyć u Kingi Przymuszały (ubiegłorocznej absolwentki naszego gimnazjum) i Ani Kowalskiej (kl. 3).


08.01.2010
Dziś odbył się finał części humanistycznej zDolnego Ślązaka. Dominika Dutkowiak, Roksana Kałużna i Paulina Wierzbińska pod opieką p.Elżbiety Skotnickiej udały się na godz.10 do Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Gratulujemy dostania się do finału i życzymy dalszych sukcesów.


09.01.2010
Dość wcześnie jak na sobotni poranek zebrała się dzisiaj Rada Samorządu Uczniowskiego. Od 8.30 w ramach spotkania plenarnego omawiała minione półrocze i planowała imprezy przyszłego semestru.


10.01.2010
Atmosfera świąteczna towarzyszyła nam dzisiaj szczególnie podczas szkolnego kolędowania. Uczennice, ich rodzice, nauczyciele naszego Gimnazjum oraz Liceum zebrali się o 16:00 w kościele, aby uczestniczyć w Eucharystii. Następnie zebrani udali się do auli, gdzie odbyła się część artystyczna - jasełka (przygotowane przez gimnazjalistki pod kierownictwem p.Magdaleny Olbrich) i wspólne śpiewanie kolęd (po kierunkiem naszego szkolnego chóru). Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek w uczelni. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


12.01.2010
Ostatni w tym semestrze konkurs, tym razem na makietę, dobiegł końca. Wczoraj na przerwie "śniadaniowej" wszystkie projekty „wymarzonego domu Ani” znalazły się w pokoiku i zostały ocenione przez Radę Samorządu Uczniowskiego i LISTWĘ (Ludzi Indywidualnie Szacujących Twórczość Wielkich Artystów). O wynikach głosowania dowiedzieliśmy się dziś rano. Zwyciężyła Ewa Gocałek (kl. 2). Gratulujemy talentu architektonicznego.


13.01.2010
Środowy poranek po raz kolejny zebrał społeczność urszulańską na apelu, tym razem geograficznym. Ania Kowalska i Dominika Nowak (obie z kl. 3) opowiedziały nam o ośmiotysięcznikach świata. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Trzecioklasistki zmierzyły się z próbnym egzaminem gimnazjalnym, przygotowanym przez wydawnictwo OPERON. Od godz. 9.00 sprawdzały swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych.

W godzinach popołudniowych natomiast odbyła się Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna, kończąca pierwszy semestr nauki. Oceny semestralne dostępne są (po zalogowaniu się) w dzienniku elektronicznym.


14.01.2010
Najciekawsze wydarzenia grudniowe z zestawieniu słowno-obrazkowym w formie Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum znajdziemy w BIG, po prawej stronie naszej witryny - zapraszamy!

O dziewiątej trzecioklasistki zasiadły w "uczelni", aby przystąpić do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem, części matematyczno-przyrodniczej. Jutro języki obce.

Natomiast po ósmej lekcji dziewczyny pisały kolejną część MASTY. Był to pierwszy termin tego etapu - jutro druga tura.


15.01.2010
Do szkolnej galerii dyplomów dołączyły dwa nowe egzemplarze. Jeden za bardzo dobry wynik w konkursie języka angielskiego English High Flier dla Dominika Dutkowiak (kl. 3). Drugi otrzymała Kasia Koźma (kl. 2), za wysoki poziom artystyczny pracy pt."Najpiękniejsza szopka betlejemska". Zakwalifikowała się ona do wystawy pokonkursowej.


16.01.2010
Wyjścia na spektakle muzyczne do Opery Wrocławskiej to nie tylko uczty kulturalne, ale także doskonałe okazje, aby poznawać się wzajemnie między klasami. Jest to też czas i miejsce, gdzie spotykają się rodziny i znajomi naszych uczennic, a także absolwentki, z którymi spotkania są dla nas przyjemnością. Tak też było przy okazji czwartkowego przedstawienia "Zemsta nietoperza", które wspólnie obejrzelismy dzięki staraniom p. Elżbiety Skotnickiej.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


17.01.2010
Do naszego "kiosku wirtualnego" trafia kolejna wersja online jednej z naszych gazetek szkolnych - listopadowego numeru AimHigh w języku angielskim. Wkrótce pojawi się zimowy numer tego periodyku w wersji papierowej, czas więc przyjrzeć się poprzedniemu wydaniu. Zapraszamy do "nasze czasopisma" po lewej stronie witryny.


18.01.2010
Zakończył się trwający od niemal początku roku szkolnego konkurs fotograficzny pod egidą Samorządu Uczniowskiego. "Destrukcja" pod różnymi postaciami, upamiętniona przez naszych fotografików, zostanie już wkrótce oceniona. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy notki na podstronach pierwszoklasistek i trzecioklasistek.


19.01.2010
Chcielibyśmy przypomnieć Rodzicom naszych drogich uczennic, że jutro (20.01.10) odbędą się konsultacje:

godz. 17.30 - spotkanie w klasach z Wychowawczyniami

od godz. 18.00 - indywidualne rozmowy z Nauczycielami

Ważne!

Wyjątkowo Rodzice klasy drugiej proszeni są o przybycie o godz. 17:00 na spotkanie z p. Dorotą Witrykus, nauczycielem matamatyki.

Serdecznie zapraszamy!


20.01.2010
Nadeszła środa, a wraz z nią - apel. Tematem przewodnim była optyka. Dziewczyny z kółka fizycznego przybliżyły nam zagadnienie wad wzroku. Jako że sporo z naszych uczennic ma drobne wady wzroku, poruszono oczywiście także kwestię okularów i soczewek. Apel przygotowany został pod kierunkiem p. Moniki Książczak. Zapraszamy go GALERIA/apele.

Około godz. 17:00 rozpoczęły się konsultacje rodziców nauczycielami z okazji zakończonego pierwszego semestru roku szkolnego 2009/2010.


21.01.2010
Minął miesiąc i nadszedł czas na Dzień Serviam. Od samego rana towarzyszyło nam piąte przykazanie "Nie zabijaj". Na modlitwie sekcja przypomniała zebranym różne jego wymiary. Natomiast w ciągu dnia, tradycyjnie, uczennice nosiły plakietki z tematycznym rysunkiem.

Ostatnie symbole świąteczne zostały schowane na kolejny rok. Trzecia klasa rozebrała z ozdób szkolne choinki, a stoliki przed pokojem nauczycielskim i sekretariatem znów wyglądają zwyczajnie.


22.01.2010
Wiemy już, kto będzie reprezentował naszą szkołę w ostatnim, finałowym etapie zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty. Najlepszymi w przedmiotach humanistycznych okazały się Dominika Dutkowiak i Paulina Wierzbińska (kl. 3). Gratulujemy i czekamy na kolejne wieści.


25.01.2010
Jutro w naszej szkole bal karnawałowy! O godz. 15.30, przebrani za pracowników służby zdrowia, spotkamy się na sali gimnastycznej. Będą różne konkurencje, zdrowa rywalizacja i oczywiście muzyka.


26.01.2010
Zgodnie z planem, po południu odbyła się zabawa karnawałowa. Pierwszym punktem programu były scenki pt."Kryzys w Leśnej Dziurze". Swoim talentem aktorskim zachwyciły nas dwie grupy. Później nadszedł czas na konkurencje. Zadania postawione przed drużynami były oczywiście ściśle związane z medycyną. Najpierw "transfuzja" wody, a potem "rzut przeszczepem". Zawodnicy spisali się na medal, a raczej na naklejkę "dzielnego pacjenta" lub, w przypadku zwycięzców - element zestawu "Mały Lekarz". Wszystkie konkursy przeplatała muzyka, o którą w tym roku zatroszczyła się Marysia Hejda (kl. 3). Zapraszamy do GALERIA/inne!


27.01.2010
Dziś w naszej szkole odchodziliśmy uroczystość świętej Anieli Merici, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej oraz trzeci już Festiwal Serviam.
O godz. 8.30 zebraliśmy się w auli, gdzie obejrzeliśmy prezentację o patronce dnia. Przedstawiciele grona pedagogicznego i uczennic złożyli wszystkim Siostrom życzenia. Następnie wysłuchaliśmy wykładu dr. Henryka Jarosiewicza. Tematem przewodnim była realizacja idei Serviam w rodzinie i codziennym życiu. Mieliśmy również okazję wysłuchać świadectwa państwa Prokopiuków, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach i przemyśleniach. Potem wraz z opiekunami rozeszliśmy się do klas i pracowaliśmy w grupach, dzieląc się naszymi opiniami i refleksjami. Spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością dostarczyło nam wiele tematów do przemyśleń. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


28.01.2010
Kolejne etapy Ligi Naukowej za nami. Wczoraj grupa trzecioklasistek (Magda Gorczyca, Alicja Adamska, Anna Łukaszczuk i Dominika Dutkowiak) zmierzyła się z częścią humanistyczną. Dziś natomiast odbyła się część matematyczna, w której udział wzięły Dominika Dutkowiak (kl. 3), Ola Gwiazda (kl. 1), Alicja Adamska (kl. 3) i Anna Kowalska (kl. 3). Mamy nadzieję, że dziewczyny zakwalifikują się do finału, czego im życzymy. Do końca już niedaleko!


29.01.2010
Trzecioklasistki miały dzisiaj swoje świętowanie - p.Dorota Witrykus obchodziła imieniny, z tej okazji jej klasa przygotowała swojej wychowawczyni przyjęcie, które zostało poprzedzone Eucharystią pod przewodnictwem księdza Piotra Wawrzynka.

Trzecioklasistki raz jeszcze wystąpiły w roli głównej dzisiejszego dnia, tym razem im przypadło zadanie przygotowania i przedstawienia "skeczu śniadaniowego" pod sekretariatem szkolnym. Za swoje arcyzabawne przedstawienie dziewczyny uzyskały od publiczności notę 5,75.


30.01.2010
Choć luty jeszcze nie zagościł, z okazji ferii już teraz publikujemy plan pracy naszego Gimnazjum w tym właśnie miesiącu. Tylko dwa tygodnie pracy, ale dość wiele ciekawych rzeczy przed nami, choćby Drzwi Otwarte. Zapraszamy do TERMINARZa!


13.02.2010
Ferie zimowe to dobra okazja, by wypoczywać w gronie koleżanek ze szkoły podczas zorganizowanych wyjazdów. Jednym z nich był w naszej szkole w tym roku integracyjny wyjazd członkiń SU do Barda Śląskiego. Dziewczęta pod opieką p.Piotra Sołodyny wypoczywały i nabierały energii potrzebnej do pracy w drugim semestrze nauki.
Bardo nie było jedynym miejscem, gdzie zorganizowaliśmy wypoczynek. Grupa pod opieką p.Tomasza Hermana i s.Estery Grzegorek udała się na obóz narciarski do Bolesławowi i „zjeździła” stoki na Czarnej Górze i Kamienicy. Zdjęcia stamtąd i krótka relacja wkrótce. Tymczasem zapraszamy do GALERIA/inne, by zobaczyć fotografie z początku ferii.


14.02.2010
Całkiem sporo ciekawych materiałów nadesłano nam jeszcze przed feriami na nasze podstrony klasowe. Ciekawe fotorelacje u pierwszoklasistek i trzecioklasistek oraz notki na ich stronach znajdziemy w KLASY, gdzie teraz zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!