Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

04.01.2007
Środowy apel przeprowadziła sekcja muzyczna. Przy akompaniamencie gitary ćwiczyłyśmy kolędy na zbliżającą się Mszę pierwszopiątkową.


04.01.2007
Istnieje w sieci strona internetowa prezentująca wyniki egzaminów gimnazjalnych wszystkich gimnazjów z całej Polski. Nie jest żadną tajemnicą, że nasze Gimnazjum radzi sobie w tej dziedzinie doskonale, corocznie zajmując czołowe miejsce w dolnośląskiem. Dotychczas znaliśmy średnie zdobycze punktowe z poszczególnych lat, teraz możemy też zapoznać się z bardziej wnikliwą analizą dokonań naszych (już) absolwentek. Jeśli ktoś zechciałby w wolnej chwili zasiąść do na pozór nieczytelnych statystyk, zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", gdzie od dzisiaj na stałe zagości link do podstrony scholaris.pl w całości poświęconej naszej Szkole.
Zapraszamy.


05.01.2007
Dziś, po Mszy Św. pierwszopiątkowej, odbyła się Kolęda w szkole. Ksiądz Piotr Wawrzynek pobłogosławił klasy, pokój nauczycielski oraz gabinet dyrektorski. Znalazł się również odpowiedni moment, w którym każda "szczęśliwa trzynastka" z danej klasy musiała poddać się odpytywaniu przez księdza z katechizmu. W czasie wizyty towarzyszyły nam kolędy śpiewane przez sekcję muzyczną przy akompaniamencie gitary i fletu poprzecznego.
GALERIA/uroczystości


06.01.2007
Wczoraj wieczorem uczennice naszego Gimnazjum wraz ze swoimi Rodzicami i Rodzeństwem wzięły udział we wspólnym kolędowaniu, które odbyło się w Liceum. Na początku wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu koła teatralnego naszej Szkoły - "Gran-Ulka". Następnie udano się do uczelni, gdzie przy poczęstunku śpiewano kolędy.
GALERIA/uroczystości


11.01.2007
Wczoraj reprezentacja Ligi Naukowej (część matematyczna), w której skład wchodzą: Karolina Dzimira, Asia Kaczor, Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz oraz Monika Turkowska pisała część próbną drugiego etapu konkursu. Niestety ze względu na usuwanie błędu przez informatyków podczas trwania części humanistycznej połączenie zostało przerwane.


12.01.2007
Dzisiejszy apel przygotowała część dziewcząt należących do kółka j.francuskiego wraz z p. Małgorzatą Wółkiewicz. Tematem prezentacji były perfumy, a więc również ludzie zajmujący się tworzeniem ich kompozycji, tzw. "nosy", sposób wypróbowania kosmetyku podczas zakupu oraz zapachy zajmujące najwyższe pozycje w rankingach światowych. Apel był nawiązaniem do ekranizacji powieści Patricka Suskinda pt. "Pachnidło".


14.01.2007
Wczoraj miało miejsce walne zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego. Została podsumowana praca Samorządu i Sekcji podczas dobiegającego już końca I semestru roku szkolnego 2006/2007 oraz zaplanowane kolejne działania, które już niedługo zostaną podjęte w naszej Szkole. Dziękujemy za pomoc naszym dwóm absolwentom i ubiegłorocznym członkiniom Samorządu - Marcie Miszczyszyn i Oldze Pedryc:)


14.01.2007
W KLASY publikujemy wiadomości i fotografie z życia klas, które w tym tygodniu uzyskaliśmy od klasy pierwszej i klasy drugiej. Zapraszamy do zapoznania się z tymi "newsami".


15.01.2007
Dziś poznaliśmy zwyciężczynię konkursu literackiego patronowanego przez Samorząd Uczniowski, którego tematem był reportaż z przebiegu Świąt w wybranym kraju. Zwyciężczynią upoważnioną do odbioru biletu do kina została Marta Burdzy z klasy trzeciej, która zrelacjonowała Święta w Japonii.


16.01.2007
Po raz drugi wraz z Opiekunami: s.Rut Kolwaczyk, p.Alicją Dubaj i p.Piotrem Sołodyną udałyśmy się na lodowisko w Rynku. W czasie, gdy większość uczennic śmigała po tafli i dochodziła do kresu swoich możliwości, reprezentacja naszej Szkoły w Lidze Naukowej części humanistycznej (Ala Laszczyńska, Helena Janeczek, Monika Pindur i Iwona Kudłacik) zmagała się z kolejnym etapem tego konkursu.


20.01.2007
W ubiegłą środę Karolina Dzimira (kl.2), Asia Kaczor (kl.2), Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz (kl.3) oraz Monika Turkowska (kl.2) przystąpiły do drugiego - regionalnego etapu Ligi Naukowej. Tym razem komputery i internet działały bez zakłóceń:-)


20.01.2007
Środowy apel przeprowadziła część trzeciej klasy(grupy zaawansowanej z j. niemieckiego) z s. Dorotą Mazur. Dziewczęta zabrały nas na wycieczkę po Niemczech, pokazując słynne zabytki i miejsca, które warto tam zobaczyć.


21.01.2007
Agnieszka Petelenz i Iwona Kudałcik zdobyły siódme miejsce w skali kraju w matematycznym konkursie Olimpus; w tym samym konkursie Alicja Laszczyńska zajęła ósme miejsce. W pierwszej sześćdziesiątce wyników konkursu znalazły się wszystkie nasze trzecioklasistki. Ogółem w konkursie brało udział ok. 1500 uczniów z całej Polski.


21.01.2007
Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy materiały nadesłane nam przez wszystki trzy klasy. Sporo zdjęć i notek, z którymi naprawdę warto się zapoznać.


22.01.2007
V Dzień Serviam był Dniem Czystości. W tym celu w różnych miejscach Szkoły(np. w łazience) zawisły hasła zwracające uwagę na dbałość o porządek. Dodatkowo odbyła się inspekcja mundurków. Siostra Dyrektor Estera Grzegorek razem z p. Piotrem Sołodyną sprawdzili przed lekcjami ogólny stan towarzyszącego nam na co dzień stroju:)


22.01.2007
Dziś w godzinach popołudniowych większa część uczennic Gimnazjum zebrała się w przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie odbył się bal karnawałowy.
Obowiązywał strój dowolnego członka średniowiecznego społeczeństwa, tak więc oglądaliśmy imitacje chłopów, mieszczan, księżniczek... Podczas zabawy można było się przyjrzeć (lub też uczestniczyć) konkursowi tanecznemu. Każdą klasę reprezentowały cztery pary: dwie z nich tańczyły Rock and roll'a, a kolejne dwie Cha-chę. Najlepszymi tancerkami okazały się pary: Alicja Laszczyńska i Emilia Szpilczak oraz Ania Godorowska i Dominika Martinez, którym gratulujemy zwycięstwa:) Czekamy również na rozstrzygnięcie rywalizacji na najlepiej wykonaną maskę karnawałową, którą dziś można było złożyć do konkursu.


24.01.2007
Wczoraj ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego (III edycja), którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Zwycięzcą konkursu została Kamila Pawłowska z naszego Gimnazjum. Sponsorem nagrody (Wielki Atlas Geograficzny Świata) jest nasza Siostra Dyrektor. Do konkursu zostali zaproszeni również uczniowie ze wszystkich Gimnazjów Urszulańskich w Polsce oraz nauczyciele z naszego Gimnazjum.
Fotografie konkursowe można obejrzeć w GALERII na stronie Samorządu Uczniowskiego.
------------------------
Ostatni apel środowy przed feriami został zagospodarowany przez Sekcję Muzyczną SU. Tradycyjnie, dziewczyny starały się nauczyć swoje koleżanki nowych pieśni liturgicznych, które później śpiewane będą podczas mszy świętej w Środę Popielcową. Przypomnijmy, że liderem Sekcji Muzycznej jest Przewodnicząca SU, Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz.


24.01.2007
Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyło się w naszym Gimnazjum spotkanie rodziców z wychowawczyniami klas oraz nauczycielami (konsultacje indywidualne). Głównym tematem rozmów były oczywiście oceny semestralne uczennic naszej szkoły.


26.01.2007
W TERMINARZ publikujemy plan działania naszej Szkoły w krótkim miesiącu lutym. Mimo, iż z powodu ferii trwa on tylko 2 tygodnie, wydarzy się całkiem sporo rzeczy. Zapraszamy do terminarza.


26.01.2007
Czwartkowe popołudnie trzecioklasistki spędziły na rozmowie z absolwentkami naszej Szkoły, które odwiedziły nas po to, by opowiedzieć o swoich liceach. Spotkanie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Dziękujemy dziewczętom za to, że zechciały przybyć do naszego Gimnazjum, pomimo, iż mają tak dużo pracy w swoich (nowych) szkołach. A swoją obecnością zaszczyciły nas: Gosia Poznańska (LO OSU), Agata Szyńkarczuk (LO I), Ola Pedryc (LO III), Marta Miszczyszyn (LO V), Ewa Sławin (LO VII), Paulina Lesiak (LO VII), Zosia Korczak (LO XII), Kasia Kaśków (LO XIII), Ania Rzeszutko w towarzystwie koleżanki z klasy. Dzięki raz jeszcze!
GALERIA/konferencje


27.01.2007
27 stycznia jest dla naszej Szkoły, wszystkich Szkół Urszulańskich i, przede wszystkim, Sióstr Urszulanek bardzo ważnym świętem - tego dnia wspominamy św.Anielę Merici, dziewicę, założycielkę Towarzystwa św.Urszuli. Rok 2007 jest rokiem szczególnym, gdyż właśnie teraz przypada dwusetna rocznica kanonizacji Świętej.
Wypada abyśmy sobie, a w szczególności naszym Siostrom Urszulankom, życzyli nieustannego wstawiennictwa Anieli w Niebie, aby niestrudzenie wspierała naszego ducha, inspirowała nas z Wysoka w pracy z powierzoną nam drogą Młodzieżą i nieustannie wyjednywała nadzieję potrzebną w walce z przeciwnościami.
św.Aniela


02.02.2007
W dniach od 27 do 29 stycznia 15-osobowa grupa uczennic naszego Gimnazjum wraz z rodzeństwem i opiekunami (s.Esterą Grzegorek i p.Witoldem Hermaszewskim) przebywała w Rzeczce szusując po zaśnieżonych zboczach Gór Sowich.
GALERIA/inne


05.02.2007
Czwartego lutego trzy uczennice naszego Gimnazjum (Karolina Dzimira, Dominika Plichta i Agnieszka Petelenz – Łukasiewicz) wraz z s. Dyrektor Esterą Grzegorek reprezentowały Szkołę na Mszy Świętej rozpoczynającej rok jubileuszowy: 200-lecie kanonizacji św. Anieli Merici oraz 150-lecie przybycia Urszulanek na ziemie polskie. Uroczystość odbyła się w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Była to również pierwsza odsłona naszego sztandaru, którego projekt został wybrany w listopadzie przez uczennice i nauczycieli Gimnazjum.
Zapraszamy na relację z tej uroczystosci w GALRIA/uroczystości.


12.02.2007
Każdy, kto przekroczył dzisiaj progi naszego Gimnazjum, zauważył nowe szafki, w których nasze uczennice trzymają swoje ubrania oraz inne im wiadome i niezbędne rzeczy. Nowe szafki, które zostały zainstalowane podczas ferii zimowych, wspaniale prezentują się na naszym korytarzu, wprowadzając weń świeżość. Jeszcze w tym tygodniu zostaną dokonane pewne zmiany kosmetyczne niektórych fragmentów ścian, tych które najbardziej "ucierpiały" podczas remontu.
Nowe szafki w naszej GALERII/inne.


13.02.2007
Dziś, obok sekretariatu, powstała nowa galeria, w której znalazły się portrety dotychczasowych Urszulanek Roku. Swoje zdjęcie zawiesiły tam Gosia Poznańska (Urszulanka Roku 2004/2005) oraz Ewa Sławin (Urszulanka Roku 2005/2006).


14.02.2007
Po trzeciej lekcji wzięliśmy udział w zabawie walentynkowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski. W pierwszej jej części odbył się konkurs na najbardziej romantyczną scenkę miłosną z życia pary, za ktorą dowolne dwie osoby w tym dniu się przebrały. Zwyciężyły w nim Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz i Ola Cupiał z klasy trzeciej, które w nagrodę otrzymały talon na dużą pizzę. Następnie każda klasa po kolei zaprezentowała swoje stroje, przemierzając parami aulę i przedstawiając się przed jury: Karoliną Dzimirą, Magdą Hermaszewską oraz Danusią Żak. Największe wrażenie na komisji wywarła para: Monika Turkowska i Justyna Brząkała przebrane za Erosa i Psyche. Dziewczyny otrzymały tytuł Walentego i Walentyny.


15.02.2007
Znamy już zwyciężczynię konkursu na najsmaczniejszą i najbardziej estetyczną potrawę w kształcie serca. Osobą, która w nagrodę otrzymała talon upoważniający ją do odbioru biletu na dowolnie wybrany seans filmowy jest Helena Janeczek z klasy 3. Gratulujemy!:)


17.02.2007
UWAGA-UWAGA!
Informacja dla kandydatek do naszego Gimnazjum i ich rodziców - nasza szkoła nie jest objęta systemem komputerowej rekrutacji. W związku z tym wymagane dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie.


17.02.2007
Wczoraj Alicja Laszczyńska z klasy trzeciej wzięła udział w ostatnim już (trzecim) etapie konkursu zDolny Ślązak(część humanistyczna), w którym zostanie laureatem gwarantuje maksymalną ilość punktów z danej części egzaminu gimnazjalnego. Tak więc trzymamy kciuki i oczekujemy na wyniki:)


17.02.2007
300 lat temu zmarła ostatnia z rodu Piastów księżna Karolina legnicko-brzeska. Dla uczczenia tego wydarzenia oraz z okazji Światowego Dnia Przewodnictwa w progi naszej Szkoły zawitali przewodnicy wrocławscy. Koło teatralne pod kierunkiem p. Elżbiety Skotnickiej przybliżyło nam postacie władców z rodu Piastów przy pięknym wykonaniu takich pieśni jak np. "Bogurodzica" przez Kameralny Chór Męski "CANTILENA" pod batutą p. Barbary Szarejko. Miało to miejsce w Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie znajduje się serce błogosławionej Karoliny.
GALERIA/uroczystości

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!