Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

04.01.2006
Witamy po świętach!
Dzisiaj zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2005/2006. W związku z tym odbyła się rada pedagogiczna, podczas której nauczyciele zakończą ciąg półrocznej pracy z uczennicami.

Również dzisiaj z samego rana mogłyśmy obejrzeć apel geograficzny, przygotowany przez klasę pierwszą i Pana Burzalskiego ,na temat kosmosu. Dziewczęta przedstawiły prezentacje multimedialną, podczas której podały nam informacje o: wszechświecie, galaktykach oraz naszym układzie słonecznym.
Niedługo kilka zdjęć pod zakładką >>APELE TEMATYCZNE


08.01.2006
6 stycznia harmonogram codziennej pracy został nieco zaburzony. Mianowicie po 2 lekcji wszystkie uczennice udały się na lodowisko (w rynku). Dziewczyn z ogromną radością zakładały nieco zniszczone łyżwy, a później z jeszcze większą radością „śmigały” po lodowej tafli. Po powrocie do szkoły, odbyła się Msza Święta, pod koniec której została poświęcona: woda, kreda i kadzidło. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólną kolędę po szkole, w czasie której Ksiądz Piotr poświęcił wszystkie pomieszczenia: pokój nauczycielski, klasy, czytelnię, salę komputerową i sekretariat.
kilka fotografii w Galerii/Inne oraz /Uroczystości


08.01.2006
W sobotni wieczór, 7 stycznia, odbyło się niezwykłe spotkanie opłatkowe: spotkali się nauczyciele, rodzice oraz uczennice Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek. Na spotkanie przybyła również siostra Maria Jaworska, siostra przełożona Sióstr Urszulanek w naszym mieście.
Wieczorne spotkanie rozoczęło się Mszą św. o godzinie 16:30. Po niej zebrani udali sie na aulę, gdzie wysłuchali koncertu w wykonaniu scholki Mały Asyż pochodzącej z parafii pw św.Karola Boromeusza. Zespół ma na swoim koncie profesjonalne nagrania i udział w festiwalach piosenki religijnej. W jego składzie jest jedna z naszych uczennic - Wronika Juszczak z klasy pierwszej. Weronika zaśpiewała jedną kolędę "solo".
Po koncercie obecni na sali podzielili się opłatkiem życząc sobie pomyślności w nowym roku 2006. Po życzeniach przyszedł czas na mały poczęstunek w uczelni, gdzie przy gorącej kawie lub herbacie i ciastku śpiewano kolędy przy akompaniamencie gitary. Natomiast nasze uczennice wraz z koleżankami z Liceum pomagały organizatorom spotkania, pomagając przy usługiwaniu przy stołach.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczennicom za przybycie na tę uroczystość. Wypada dodać, że wsród uczennic znalazły się takie, które wcześniej całe południe (cztery i pół godziny) spędziły na obradach Samorządu Uczniowskiego.
kilka fotgrafii w Galerii/Uroczystości


13.01.2006
W środę 11 stycznia odbyło się spotkanie rodziców z nauczycielami z okazji zakończenia I semestru roku szkolnego. O godzinie 17:30 wychowawczynie spotkały się z rodzicami w klasach, a potem rodzice mogli skonsultować się w sprawie ocen swoich dzieci z nauczycielami, którzy czekali w salach lekcyjnych.

Również w środę rano, w ramach apelu tematycznego, Sekcja Muzyczna SU ćwiczyła z dziewczętami pieśni liturgiczne. W ramach takich spotkań dziewczęta również uczą się nowych pieśni, które później są śpiewane na Mszach św.


14.01.2006
Wczoraj w samo południe uczennice naszej szkoły miały okazję obejrzeć w jednym z wrocławskich kin film "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Koniec projekcji "Narnii" wyznaczył długo przez wszystkich oczekiwany moment: początek ferii zimowych!
Kilka fotografii w Galerii (INNE WYDARZENIA).


20.01.2006
Dzisiaj dodajemy nowy link do naszej strony szkolnej. "My o nas", bo taki jest jej tytuł, podaje skondensowane wiadmości o naszej Szkole w formie folderu, który przygotowano, by promować nasze Gimnazjum. Należy zajrzeć :)


27.01.2006
27 stycznia Urszulanki Unii Rzymskiej wspominają świętą Anielę Merici, założycielkę Towarzystwa Świętej Urszuli. Wszystkie szkoły urszulańskie tego dnia uczestniczą w uroczystościach związanych z Założycielką. W tym roku nasze Gimnazjum i Liceum nie obchodzą jak zwykle uroczystości, bo wypoczywają w trakcie ferii zimowych.
Chcielibyśmy życzyć Siostrom Urszulankom w dniu ich święta błogosławieństwa Bożego, sił do wytrwania w powołaniu i miłości.


31.01.2006
Dowiedziliśmy sie, że Natalia Pyka z klasy III została LAURATKĄ "zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty" z języka polskiego!! To dla nas ogromne wyróżnienie. Gratulujemy Natalce oraz pani Elżbiecie Skotnickiej, naszej polonistce, która przygotowywała naszą Lauretakę do konkursu. Natalia w tym momencie jest zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego otrzymując za tę część maksymalną ilość pięćdziesięciu punktów.


01.02.2006
W grudniu uczennice liceum poprosiły nas o wsparcie akcji
"Wigilia dla zwierząt", w ramach której zostały zorganizowana
zbiórka koców, karmy itp. Więcej możemy przeczytać w raporcie, który wraz ze zdjęciami pojawił się na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, a wkrótce zostanie opublikowany na stronie Samorządu Uczniowskiego.


01.02.2006
Dzisiaj tradycyjnie odbył się środowy apel, tym razem muzyczny. Dziewczyny z sekcji muzycznej uczyły nas nowych pieśni na mszę świętą przy akompaniamencie gitar i fletu poprzecznego.

Rozwiązano też dwa konkursy. Pierwszy dotyczył wykonania przestrzennego zwierzaka domowego, a jego zwycięzczynią została Ania Witczak z klasy drugiej. W nagrodę otrzymała dowolny dzień bez pytania oraz bilet do kina. Konkurs fotograficzny pt."Ludzie przy pracy" wygrała Marta Miszczyszyn z klasy trzeciej, którą nagrodzono możliwością stworzenia własnej galerii w naszej szkole oraz kuponem w wysokości 40 zł. przeznaczonym na zakup książki mieszczącej się w tej kwocie. Gratulujemy!


03.02.2006
O godz. 10:00 odbył się ostatni już etap "zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty" z historii, w którym udział wzięła nasza laureatka z języka polskiego - Natalia Pyka. Konkurs odbył się przy ulicy Komuny Paryskiej 19a we Wrocławiu. Życzymy Natalce kolejnego sukcesu!:)


04.02.2006
Dzisiaj otrzymaliśmy sporą ilość zdjęć od klasy drugiej z ich uroczystości klasowych. Można je obejrzeć w Galerii Klasowej drugiej klasy w linku KLASY.


05.02.2006
Zapraszamy do KLASY do obejrzenia zdjęć z okazji wyjścia do kina na film o Narnia, które nadesłała klasa druga.


07.02.2006
Od dziś, przez najbliższe tygodnie, w naszej Szkole będzie gościła s. Edyta Kapica. Siostra studiuje polonistykę i filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i będzie przyglądała się naszym lekcjom języka polskiego.


08.02.2006
Dziś, jak co tydzień, odbył się środowy apel (tym razem muzyczny) przygotowany przez dziewczyny z klasy drugiej i panią Wandę Strońską. Na wstępie Iza i Dagmara przybliżyły nam życiorys Wolfanga Amadeusza Mozarta poprzez prezentację multimedialną.
Potem Agnieszka, Iwona, Ada i Ala przy pomocy fletów wykonały dwa fragmety utworów: "Taniec" oraz "Wesele Figara", po czym zostały odśpiewane pieśni "Alleluja" i "Czarodziejski flet".

O godzinie 15:30 odbyła się Rada Pedagogiczna, której głównym tematem była "Komunikacja z rodzicami".

Zdjęcia w GALERII/Apele i /Konferencje


09.02.2006
Z samego rana miałyśmy okazję obejrzeć w Imparcie spektakl pt. "Balladyna" w wykonaniu koszlińskiego teatru.
Zapraszamy do GALERII/Inne wydarzenia.10.02.2006
Dzisiaj pomiędzy lekcjami rozrywki dostarczyło nam wyjście na lodowisko w rynku. Jazdę rozpoczęłyśmy o godz. 10:00 i świetnie się przy tym bawiłyśmy! Zmęczone godzinnym szaleństwem wróciłyśmy do szkoły, aby tam zakończyć ostatni dzień nauki w tym tygodniu:)
Zdjęcia w GALERII/Inne


12.02.2006
Dziewczęta z drugiej klasy nadesłały fotografie z naszego piątkowego wyjścia na lodowisko. Można je obejrzeć w KLASY/klasa druga. Serdecznie zapraszamy.


14.02.2006
Z okazji Walentynek działo się więcej niż zwykle. Na modlitwie (podczas której prezentowałyśmy się w biało - różowych strojach, co zapewniało niepytanie przez cały dzień) został ogłoszony wynik konkursu na najlepsze opowiadanie miłosne, w którym zwyciężyła Magda Kasprzyk z klasy 1. Po trzeciej lekcji odbył się konkurs piosenki także o temetyce miłosnej. Jury w składzie (Ola Pedryc, Ola Cupiał i Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz) przy ocenie wykonawców i ich utworów brało pod uwagę m.in. śpiew, chareografię i wrażenie ogólne. Dziewczyny prezentowały się bardzo ciekawie, czasem zabawnie:)

Fotografie w GALERII/Inne


15.02.2006
14 lutego Iza Chojnacka i Dagmara Zarzycka (klasa 2) z p. Elżbietą Skotnicką odpowiedziały na zaproszenie, udając się do Gimnazjum nr 14. Tam o godz. 17:00 obejrzały przedstawienie, którego głównym tematem była miłość...
(zdjęcia w GALERII/Inne)

Dzisiaj klasa trzecia pisała egzamin próbny - część matematyczno-przyrodnicza.


16.02.2006
Oddajemy do użytku 1/3 podstrony o wdzięcznym tytule "Nasze zakątki". Zachodząc tam będziemy mogli obejrzeć te miejsca na parterze Klasztoru Sióstr Urszulanek, gdzie na co dzień przebywają nasze Uczennice. "Składanie" Naszych Zakątków jest dość czasochłonne, prosimy więc o cierpliwość, a wkrótce będziemy mogli zobaczyć jeszcze więcej zdjęć ukazujących piękne oblicza naszej Szkoły.
Zapraszamy do Nasze Zakątki na "poziom pierwszy" :)


17.02.2006

Na modlitwie porannej ogłoszone zostały wyniki konkursu piosenki miłosnej:

I miejsce - Monika i Justyna (kl. 1)

II miejsce - Wiktoria (kl. 3) i Karolina (kl.2)

III miejsce - Hela, Magda B., Magda C. i Paulina J. (kl.3)

Wyróżnienie - Ada O., Matylda, Wiktoria i Ola (kl.2)

W nagrodę dziewczyny otrzymały kwiatuszki służące do podtrzymania zdjęcia oraz słodycze, a zwyciężczynie dodatkowo dostały dwa bilety do kina. Gratulujemy:)18.02.2006
Dnia 15.02.06 (środa) po siódmej lekcji kółko biologiczne z Panią Szymusiak – Senko wybrało się na pobliski wydział antropologii Akademii Medycznej. Miałyśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu rozpoznawania poszczególnych kości człowieka, określania na ich podstawie wieku i płci ludzi.  Była to zarazem doskonała powtórka z anatomii człowieka wzbogacona o wiele nowych informacji. Po zajęciach w sali przeszłyśmy jeszcze do muzeum antropologii, by tam podziwiać wystawę poświęconą ewolucji człowieka. Udało nam się obejrzeć różne sposoby konserwowania zwłok od najstarszych aż do bliższych współczesnym oraz porównać szkielety naszych przodków do obecnych. To była niezwykle ciekawa lekcja biologii.       

                                                                                                                         Ewa S.19.02.2006
Udało nam się w końcu "zdobyć" fotografię klasy trzeciej, którą czym prędzej zamieszczamy na podstronie dziewczyn w KLASY. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciem.


22.02.2006
Jak co środę odbył się apel - tym razem kolej przyszła na fizykę. Pani Alicja Bobrańska-Kuś razem z klasą pierwszą przygotowały scenkę o Isaacu Newtonie oraz dwie prezentacje multimedialne dotyczące ciekawostek z dziedziny fizyki oraz najsłynniejszych fizyków polskich. Na koniec dziewczęta z klasy trzeciej przybliżyły nam historię badań pyłu gwiezdnego.

Zdjęcia w GALERII/apele - zapraszamy!24.02.2006
Dzisiaj w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Anioła Stróża przygotowana przez Samorząd Uczniowski i p. Piotra Sołodynę. Zostały na nią zaproszone uczennice Gimnazjum wraz z rodzicami oraz siostry Urszulank i nauczyciele. Na początku wszyscy zgromadzili się w kaplicy, aby wspólnie pomodlić się do Aniołów. Po modlitwie goście z kilkoma przystankami, podczas których dziewczyny odczytały cytaty z Pisma Świętego mówiące o Aniołach, dotarli do auli, gdzie miał odbyć się program artystyczny. Na wstępie pojawiły się cztery Anioły: Anioł Pojednania, Męstwa, Wdzięczności i Anioł Stróż, którego zadaniem było chronić swoją podopieczną przed pokusami szatana. Cała uroczystość zakończyła się entuzjastycznymi oklaskami widowni:)
Kilka fotografii w Galerii/UROCZYSTOŚCI - zapraszamy!


27.02.2006
Oddajemy do użytku kolejną 1/3 podstrony o wdzięcznym tytule "Nasze zakątki". Zachodząc tam będziemy mogli obejrzeć te miejsca na trzecim piętrze, gdzie na co dzień przebywają nasze Uczennice, czyli miejsca, które dzielimy z Liceum OSU "na ich piętrze".
Zapraszamy do NASZYCH ZAKĄTKÓW do zwiedzania naszej Szkoły!


01.03.2006
Z okazji dzisiejszego święta, którym jest Środa Popielcowa, wszystkie uczennice, siostry i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Św. Szczególnie ważna była ona dla naszych ministrantek (Hani, Agi, Izy, Marty, Wiki i Heli) ślubujących dziś posłuszeństwo i wierną służbę Bogu przy ołtarzu. Po raz pierwszy także nie pokazały się w szkolnych mundurkach, ale w albach:)
Zdjęcia w Galerii/Uroczystości - zapraszamy!


03.03.2006
We wtorek w godzinach popołudniowych w nasze Szkole odbyła się debata w ramach spotkania Szkolnych Kół Europejskich. Wydarzenie to zostało przygotowane przez nasz Szkolny Klub Europejski, którego opiekunem jest p.Bogusława Przewłoka. Do auli szkolnej przybyło kilkanaście Klubów z Dolnego Śląska, które prezentowały swoje działania dla propagowania idei Zjednoczonej Europy. Gościem honorowym był pan Józef Pinior, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego. Po prezentacji nasz Gość odpowiadał na pytania młodzieży o przyszłość Unii Europejskiej i miejsca Polski w jej strukturach.
Kilka zdjęć w GALERII/Konferencje.


03.03.2006
Rozpoczęły się międzyklasowe rozgrywki koszykówki! Dzisiaj klasa druga (kapitan-Matylda) zagrała z trzecią klasą (kapitan-Marta M.). Młodsze zawodniczki pokonały trzeciaków różnicą 16 punktów! Gratulujemy klasie drugiej i oczekujemy kolejnego meczu, tym razem między klasą pierwszą a dzisiejszymi zwyciężczyniami, który odbędzie się 10 marca.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!