Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
2003

02.09.2005
1. września 2005
Uroczysta inauguracja roku szkolnego w naszym gimnazjum.

Ten rok przynosi nam wiele nowości. Stanowisko Dyrektora naszej szkoły, objęła Siostra Estera Grzegorek, zmianie uległ też po części skład Grona Pedagogicznego. A zaczęło się jak zawsze Mszą Świętą w kaplicy, a potem uroczystym spotkaniem w auli, gdzie powitały nas Siostra Przełożona Maria Jaworska i Siostra Dyrektor. Poza Gronem Pedagogicznym i uczennicami przybyli również goście - rodzice uczennic oraz absolwentki naszej szkoły. Dziękujemy im za chęć wzięcia udziału w naszej uroczystości ponieważ ich obecność prawdziwie dodaje nam otuchy - pierwszoklasistki potrzebują jej szczególnie, bo czeka je zupełnie nowa rzeczywistość i nowe wyzwania, trzecioklasistki czeka wysiłek egzaminów końcowych kwalifikujących do liceum , a uczennice drugiej klasy? No cóż pewnie na razie myślą, że czeka je łatwiejszy, "przejściowy" rok...

Po uroczystej części nastąpiła ta mniej oficjalna w klasach, czyli chwila na szczegóły organizacyjne, ale tez na pierwsze wspomnienia wakacyjne , po czym mogłyśmy już rozejść sie do domów i przygotować do zajęć na pierwszy dzień lekcji.

Życzymy wszystkim - nauczycielom i uczennicom - dobrego, obfitującego w sukcesy roku szkolnego 2005/2006. Szczęść Boże!06.09.2005
Ogłoszenia
Samorząd Uczniowski ma zaszczyt poinformować, że wraz z dniem 5.września rozpoczął sie nabór do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 20052006!!! Do kandydowania zapraszamy zatem wszystkie uczennice gotowe poświęcić odrobinkę swojego wolnego czasu i talentu dla dobra Naszej Szkoły.Praca w samorządzie to swioste łączenie przyjemnego z pożytecznym czyli możliwość rozwijania swoich zdolności i zaintereoswań w miłym towarzystwie.A wszystko po to by życie szkolne wcale nie było szare i nudne!
Swoje zgłoszenia uczennice mogą składać do dnia 15. września. A o wynikach już po 20. września - zapraszamy na stronkę :)


07.09.2005
Apel SERVIAM
Do szkoły przyszłyśmy dzisiaj troszkę wcześniej, aby wspólnie zastanowić się nad znaczeniem godła naszej szkoły i hasła SERVIAM (tzn. w języku łacińskim: "będę służyć"). Samorząd przygotował na tę okazje prezentację multimedialną. Pokrótce wyjaśniłyśmy symbolikę herbu naszej szkoły ( można ja znaleźć również na stronie samorządowej), zastanawiałyśmy się też nad tym, co to znaczy służyć, kto , jak i komu może służyć i wreszcie jak możemy służyć i pomagać sobie nawzajem w szkole. Najważniejsze jest jednak to, że 20 dnia każdego miesiąca w szkole będzie organizowany dzień SERVIAM czyli dzień służby na rzecz innych, który ma na celu uświadomienie nam jak wiele okazji do pomocy mamy na codzień. Dostrzegając je będziemy mogły zbliżyć sie do siebie i uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka. Nie oznacza to jednak, że tego dnia każda z nas będzie nosić swojej koleżance plecak do szkoły, podawać śniadanie czy za nią sprzątać. Pomagać możemy przecież zwykłym uśmiechem czy miłym słowem, poprzez pożyczanie sobie nawzajem przyborów szkolnych, a nawet propozycją pomocy w nauce. Mamy nadzieję, że po jakimś czasie same będziemy pamiętać o dniu SERVIAM i przypominanie o nim stanie sie zbędne. A może nawet każdy kolejny dzień będzie swoistym dniem SERVIAM? Kto wie...


16.09.2005
Składanie wniosków, obrady, rozmowy, czyli jak tworzy się nowa Rada samorządu

Nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego zna na razie jedynie Siostra Dyrektor, Opiekun RSU, Przewodnicząca oraz Wice-przewodniczaca szkoły. I tak pozostanie aż do poniedziałku,kiedy to na apelu porannym przedstawimy listę tych szczęśliwych uczennic, które od tego dnia dumnie tworzyć będą Radę Samorządu Uczniowskiego.
A zaczęło sie od ogłoszenia naboru do RSU, 28 osób pobrało od Opiekuna formularze zgłoszeniowe, do dnia 15.09 wpłynęło ich do nas 18, a dzisiaj czyli 16.09 rozmawialiśmy jeszcze z niektórymi kandydatkami po lekcjach, aby potem na tajnych obradach zadecydować już ostatecznie, kto zostanie do RSU przyjęty .
Pierwsze oficjalne spotkanie kompletnego już Samorządu odbędzie się 20.09 .Na kompletny jego skład musicie poczekać do przyszłego tygodnia.

P.S. Chcielibyśmy podziękować WSZYSTKIM kandydatkom za okazane nam zaufanie i chęć współpracy - doceniamy wasze zaangażowanie.


21.09.2005
W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi uczennice klas 2 i 3 zaczęły przygotowywać plakaty wyborcze. Dziewczyny szybko wzięły się do roboty, w związku z czym pierwsze prace możemy podziwiać na jednej z korkowych tablic (dokładny namiar: pomiędzy drzwiami do klasy drugiej i trzeciej) .
Na razie zaprezentowani są: Henryka Bochniarz, Andrzej Lepper oraz Leszek Bubel. Jednocześnie chcemy ogłosić, że w naszej szkole odbędą się wybory prezydenckie, dlatego prosimy wszystkie uczennice o rozpatrywanie propozycji kolejnych kandydatów.

*Wszystkie działanie odbędą się pod czujnym okiem pana Marka Różalskiego.


24.09.2005
21 Września uczennice chodzące na kółko biologiczne, razem z Panią Anną Szumusiak, wybrały się na pokaz chemii w Akademii Medycznej na wydziale chemicznym. Dziewczyny mogły zobaczyć prawdziwą „sztuczną krew” i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnego dnia te same osoby udały się do Akademii Medyczne, ale tym razem do muzeum anatomii. Widziały tam ludzkie płody, sera, płuca (tylko dla osób z mocnymi nerwami).

23 września 9 osobowa delegacja naszego Gimnazjum wraz z koleżankami z Liceum Sióstr Urszulanek pojechała na V Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie. Po przyjeździe wszystkie osoby udały się na aulę.
Program spotkania wyglądał następująco:
9:00 -
1. Wprowadzenie w temat i program spotkania
2. materiał filmowy ze spotkania z papieżem Janem Pawłem II pod Krzyżami poznańskimi
3. Rozwinięcie katechezy Jana Pawła II o relacji z Chrystusem i sposobie jej budowania
4. Zakończenia katechezy

12:45- 13:15-
Adoracja Najświętszego Sakramentu

13:30-
Msza Św. Z homilią w Kaplicy Matki Bożej

15:45- 16-:45-

Droga Krzyżowa
17:00-
„Pójdź drogą, którą ci wskażę”- spektakl oparty na motywach dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”
18:10-
Podsumowanie i rozesłanie

Delegacji towarzyszyli opiekunowie: siostra Rut, siostra Blanka i pan Piotr Sołodyna.


26.09.2005
Klasa pierwsza i trzecia wyjechały dzisiaj na pierwszą klasową wycieczkę (miejmy nadzieję że nie ostatnią ;-) ). Obydwie klasy za swój cel obrały Ślężę. Chociaż podążaliśmy różnymi trasami nie ominęło nas spotkanie na szczycie. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia zostało zrobionych kilka zdjęć. Następnie podążyliśmy swoimi ścieżkami, z tym że klasa pierwsza udała się na grilla, a klasa druga prosto na autobus. Opiekunami byli: (kl 1) siostra Estera, pan Piotr Sołodyna, (kl 3) siostra Rut oraz siostra Paulina.
Już jutro na wycieczkę integracyjną wyjeżdżają Stokroty razem z panią Elżbietą Skotnicką i panem Sławomirem Florczykiem.


27.09.2005
W poniedziałek(26.09.)kilka uczennic naszego gimnazjum wraz z p.Przewłoką i uczniami SPnr 90 udało się do Mediateki na konferencję w ramach Międzynarodowych Warsztatów Dziennikarskich "What keeps us together,what sets us apart",którego tematem był wolontariat.Nasza grupa reprezentowała Stowarzyszenie Progressio. Studenci,którzy brali udział w projekcie,przyjechali z Włoch, Turcji, Grecji oraz Estonii. Prezentowali oni efekty swojej tygodniowej pracy w postaci artykułów, flmu i audycji radiowej.


28.09.2005
Wczoraj klasa druga, razem z panią Elżbietą Skotnicką i panem Sławomirem Florczykiem, wyjechała na wycieczkę integracyjną do Głuszycy. Celem wyprawy było (jak w poprzednich klasach) chodzenie po górach. Warto również wspomnieć, ze była to pierwsza wycieczka klasy 2 z ich nową wychowawczynią.


Już niedługo młodzi zagłosują !!
W przyszłą środę wszystkie uczennice odadzą głos na swojego kandydata na prezydenta. Głosowanie odbędzie się na długiej przerwie o godzinie 13:25.

*Wszystkie działania będą przeprowadzone pod czujnym okiem pana Marka Różalskiego30.09.2005
Z biegiem lat w tradycję naszej szkoły wszedł zwyczaj organizowania „chrztu” dla klasy pierwszych przez klasę drugą. Dnia 30 września odbył się tegoroczny chrzest pierwszaków. Dziewczyny zebrały się o godzinie 14:30 na szkolnym korytarzu, zostały podzielone na 10 trzy osobowych grup. Celem każdej grupy było zaliczenie wyznaczonych stacji, na których czekały drugoklasistki. Trasa ciągnęła się poprzez korytarze gimnazjalne, licealne i korytarz Świętej Klary. Warto też dodać, że na każdej stacji grupa mogła spodziewać się specjalnie przygotowanych zadań, za które otrzymywała wyznaczoną liczbę punktów. Pod koniec wszystkie punkty zostały zliczone, a dziewczyny z klasy pierwszej otrzymały symboliczną maskotkę owcy. Tym samy Stokroty nadały imię klasie pierwszej - Owce :-)


05.10.2005
Apel geograficzny
Jak co środę uczennice zgromadziły się na auli, aby zobaczyć kolejny apel. Tym razem był to apel geograficzny na temat Bieguna Południowego. Została wyświetlona prezentacja, którą przygotowały: Joanna Nestorowicz i Marta Miszczyszyn (kl 3) pod opieka pana Sławomira Florczyka.

Młodzi głosują!
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory prezydenckie. Podczas przerwy obiadowej wszystkie uczennice udały się do małego pokoiku aby oddać głos na swojego kandydata. Po przeliczeniu głosów przez uczennice z klasy 3, wyniki zostały przekazane panu Markowi Różalskiemu. Już jutro wyniki zostaną ogłoszone na forum szkoły.

Rada pedagogiczna
Po lekcjach o godzinie 15:30 odbyła się rada pedagogiczna, której
tematem było omówienie wyników egzaminu gimnzjalnego 2005 oraz krótki
kurs pierwszej pomocy.


07.10.2005
Chociaż wyniki wyborów nie zostały ogłoszone na forum szkoły, zobowiązujemy się do ich podania. Dwaj główni faworyci (Donald Tusk i Lech Kaczyński) zgodnie z oczekiwaniami zajęli czołowe miejsca. Jednak liderem okazał się Donald Tusk (32 głosy), uzyskując jednogłosową przewagą nad Lechem Kaczyńskim (31 głosów). Inni kandydaci startujący do tego stanowiska otrzymali poparcie w granicach błędu statystycznego.


11.10.2005
Drrrryń
W naszej szkole pojawił się nowy przybysz, a imię jego brzmi dzwonek. Chociaż jego dźwięk kojarzy się uczennicom z dworcem, nie zmienia to faktu, że od dzisiaj będzie przypominał nam o każdej przerwie i modlitwie.

Dzisiaj odbyła się wizytacja w naszej szkole. Nie możemy podać wszystkich informacji związanych z tą kontrolą, ale z dumą informujemy, że wszystko jest w należytym porządku. :-)


12.10.2005
Godzina 8:45- apel
Na dzisiejszym apelu Stokroty (Ola Cupiał, Gosia Dziembek oraz Agnieszka Petelenz) przedstawiły nam krótką historię różańca. Opowiedziały o jego pochodzeniu, zanczeniu, kształtowaniu się na przestrzeni wieków oraz o tym jak ważną funkcje pełni w życiu każdego człowieka. Następnie wszycy razem zmówiliśmy 1 dziesiątkę różańca.
Kolejnym punktem programu było krótkie opowiadanie na temat V Forum Młodziezy Katolickiej w Częstochowie przygotowane przez klasę trzecią (Marta Miszczyszyn, Karolina Piwowar, Karina Osieleniec, Marzena Stroisz, Paulina Lesiak, Wiktoria Wyrzykowska, Olga Pedryc).


15.10.2005
W naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 10:40 wszyscy zebraliśmy się na auli. Na początek przewodnicząca szkoły złożyła podziękowania i życzenia dla wszystkich nauczycieli, którzy tego dnia pojawili się w szkole. Następnie uczennice poszczególnych klas oraz członkinie RSU wręczyły kwiaty oraz drobne upominki kadrze pedagogicznej. Kolejnym punktem programu było odśpiewanie (przez sekcję muzyczna i ochotniczki) piosenki na melodię „przybyli ułani pod okienko” (podkład muzyczny Gosia (kl 1), Magda (kl 3)). Po odśpiewaniu piosenki, został rozegrany krótki quiz dla nauczycieli, podczas którego wyświetlane były ich zdjęcia z lat młodości. Zadanie polegało na odgadnięciu, kogo przedstawiała dana fotografia. Zwyciężczynią konkursu została pani Dorota Witrykus, która w nagrodę otrzymała tablo z w/w zdjęciami. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć etiudę jesienna przygotowaną w całości przez dziewczyny z kółka teatralnego. Uroczystość urozmaiciła Karolina Machnicka (kl 2) swym wierszem w którym opowiedziała nam co nie co o nauczycielach. Uroczystość na auli zakończyła się odczytaniem listu przekazanego przez siostrę Prowincjalną oraz przemową siostry Dyrektor. Pod koniec wszyscy udaliśmy się do kina na film R. Polańskiego pt. „Oliver Twist”.
Zapraszamy do galerii zdjęć.


18.10.2005
Kolejny rok z rzędu w naszej szkole odbyło się nabożeństwo różańcowe, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

>>Dwa zdjęcia w naszej Galerii, a więcej informacji na stronie SU.


19.10.2005
Prawie każdą środę urozmaica nam poranny apel. Tym razem zostały zaprezentowane samorządy klasowe. Zaczęła klasa 3 (Paulina Lesiak- przewodnicząca, Karolina Piwowar- wice, Gosia Jeżewska- skarbnik). Dziewczyny opowiedziały o sobie, w kilku zabawnych zdaniach. Całą prezentację urozmaicił plakat , który od jurta zawiśnie na szkolnym korytarzu. Kolejny samorząd pochodził z klasy drugiej (Aga Petelenz- przewodnicząca, Iza Chojnacka- wice, Ola Cupiał- skarbnik) Przy tej prezentacji mogłyśmy dowiedzieć się, dlaczego samorząd klasy drugiej nie jest przygotowany na pokaz . W ciekawy sposób, między wierszami, zostały przemycone najważniejsze informacje o reprezentantkach. Klasa pierwsza postawiła na inscenizację-ruchowo- śpiewowo- wierszowaną, podczas której został przedstawiony tegoroczny samorząd (Karolina Dzimira- przewodnicząca, Hania Huryk- wice, Dominika Plichta- skarbnik). Jak można było zobaczyć, nie tylko dziewczyny z samorządu, ale także spora część klasy pierwszej zaangażowała się w prezentację.

>> zdjęcia w galerii


20.10.2005
Dzisiaj ostatni dzień Góry Grosza. Z dumą możemy stwierdzić, ze akcja zakończyła się sukcesem. Ilość „groszówek” uzbieranych przez każdą z klas ogłosimy kolejnym razem. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które pomogły w przeliczeni uzbieranych pieniędzy.

Podczas jednej z przerw został sprawdzony porządek, a po lekcjach ocenione gazetki klasowe. Więcej na stronie samorządu uczniowskiego (zdjęcia gazetek niedługo w galerii, również na stronie samorządu).


21.10.2005
21 października- święto świętej Urszuli.
Po przybyciu do Szkoły o godzinie 8:10 znowu trzeba było ją opuścić. Dziewczęta z Gimnazjum i Liceum udały się do kościoła uniwersyteckiego. Podczas Mszy św. odbyło się przyrzeczenie klas pierwszych, zarówno gimnazjalistek, jak i licealistek. Następnie zostały odnowione przyrzeczenia pozostałych uczennic, z klas drugich i trzecich. Po Mszy wróciliśmy do Szkoły, gdzie na auli odbyła się akademia. Kilka pieśni w wykonaniu gimnazjalnego chóru, życzenia dla sióstr dyrektore naszych Szkół, Siostry Przełożonej i Prowincjalnej od: nauczycieli, rodziców, wychowanek oraz uczennic. Następnie 2 klasa liceum zaprezentowała sztukę pod tytułem "Perły Świętej Urszuli". Po uroczystości uczennice rozeszły się do klas, gdzie mogły spokojnie skonsumować "placek urszulański".

Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć.


24.10.2005
W zeszły czwartek (20.10) Karolina Machnicka z klasy drugiej zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego, dzięki czemu zakwalifikowała się do drugiego etapu (ogólnopolskiego). Konkurs odbył się w Wałbrzychu. Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Również w czwartek Joanna Wasilewska z klasy pierwszej zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym pod tytułem "Przygoda wakacyjna".

>> kilka zdjęć w galerii


26.10.2005
26 października- Klasa trzecia wraz z Panem Różalskim na 7 lekcji udała się do Ossolineum. Wyjście odbyło się w ramach lekcji WOS-u. Tematem pzewodnim była historia związku zawodowego Solidarność. Na miejscu mogłyśmy wysłuchać ciekwago wykładu oraz obejrzeć wyjątkowe zbiory, zgromadzone przez pracowników Ossolineum.

>>kilka zdjęć w galerii


27.10.2005
Wczoraj odbyła się jeden z kolejnych apeli tematycznych. Tym razem klasa I, II i III opowiedziały nam gdzie na początku roku udały się na wycieczki klasowe.
Klasa I – Ślęża
Klasa II – Sztolnia
Klasa III – również Ślęża

>W galerii kilka zdjęć pod zakładka apele tematyczne

Jak można zauważyć Samorząd działa bardzo aktywnie. Dzisiaj we wszystkich klasach odbyła się krótka sonda (Gdybyś na jeden dzień mogła stać się mężczyzną, to kim i dlaczego?). Kilka najciekawszych odpowiedzi już niedługo na forum strony samorządowej. Również dzisiaj zakończyła się kolejna akcja charytatywna- tym razem zbierane były ubrania. Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji, dziękujemy.

> kilka zdjęć w galerii samorządowej


02.11.2005
Kolejny środowy apel tym razem został zorganizowany przez klasę drugą pod opieka Pani Witrykus. Na wstępie Karolina Machnicka odczytała jeden z wierszy ks. Twardowskiego. Następnie w modlitwie prosiliśmy o pokój dla duszy zmarłych.
>>niedługo kilka zdjęć w galerii

Przypominamy, że już jutro pierwszy etap Zdolnego Ślązaka część humanistyczna.
Wszystkim dziewczynom, które się zgłosiły, życzymy powodzenia.


03.11.2005
Pierwszy etap Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty (część humanistyczna) zakończony. Całość rozpoczęła się o godzinie 12:00 na szkolnej uczelni, a zakończyła o godzinie 13:00. Po raz pierwszy w naszej szkole tak duża ilość ochotniczek zgłosiła się do konkursu ok. 70-75. Większość uczennic zdecydowała się pisać część językową po angielsku. Osoby, które pisały test z języka francuskiego i niemieckiego, przeszły do innego pomieszczenia. Kolejna cześć odbędzie się 9.11. tym razem będzie to blok matematyczno-przyrodniczy.


08.11.2005
8 listopada- Wyjście do teatru na spektakl pt. „ Dziady”. O godzinie 8:10 wszystkie uczennice opuściły szkołę i udał się do Impartu. Na spektaklu pojawiły się również inne szkoły. Niestety zachowanie niektórych osób uniemożliwiało nam skupienie się na sztuce teatralnej. (kilka zdjęć w Galerii: inne)
Już jutro Zdolny Ślązak Gimnazjalista ( część matematyczno-przyrodnicza)!


09.11.2005
Wielkimi krokami zbliża się do nas 11 listopada i właśnie z tej okazji tematem przewodnim środowego apelu było odzyskanie niepodległości przez Polskę. Cała inscenizacja został przygotowana przez dziewczyny z klasy trzeciej oraz jedną osobę z klasy pierwszej pod kierownictwem Pan Różalskiego. Przed inscenizacją otrzymałyśmy biało-czerwone wstążki, który jutro będziemy nosić na naszych mundurkach. (Zdjęcie w Galerii: apele)
Dzisiaj odbył się pierwszy etap Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty (część matematyczno- przyrodnicza). W konkursie wzięło udział ok. 67 uczennic. Na teście pojawiły się pytania z zakresu matematyki, biologii, chemii oraz geografii.


>> Godzina 17:30 zebranie rodziców i konsultacje z nauczycielami13.11.2005
10 listopada została odsłonięta pamiątkowa tablica z regulaminem naszej szkoły na wesoło. "Tak tworzy się historia" powiedział wice przewodnicząca Marta Miszczyszyn. Wszytkie reguły widniejące na tablicy zostały opracowane w Bardzie Śląskim na majowej sesji Samorządu. Oprawą graficzną zajęła się
Paulina Lesiak(kl 3)


16.11.2005
Dzisiaj klasa trzecia pisała pierwszy próbny egzamin gimnazjalny(matematyczno-przyrodniczy).

Co tygodniowe apele tematyczne na auli stały się już pewnego rodzaju tradycją. Dzisiaj kolej przyszła na biologię. Dziewczyny z kółka biologicznego wraz z Panią Anną Szymusiak-Senko przygotowały kilka eksperymentów, które można wykonać w domowych warunkach np. stwierdzenia zjawisk dyfuzji za pomocą przebitych nabojów, czerwona kapusta jako wskaźnik, czy też tworzenie piwa chemicznego.

>> Kilka zdjęć w galerii pod zakładką APELE TEMATYCZNE


18.11.2005
Dzisiaj klasa trzecia pisała próbny egzamin gimnazjalny, tym razem z przedmiotów humanistycznych.

Dzisiaj również Samorząd Uczniowski zorganizował rozważanie nad życiem i śmiercią - podobnie jak rok temu rozważanie odbyło się w Mauzoleum Piastów Śląskich. Więcej na www.samorzad-osu.prv.pl

Natalia Pyka z klasy III dostała się do drugiego etapu zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty (blok humanistyczny). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


24.11.2005
Wczoraj (23.11.)w naszej szkole odbył się Tydzień Europejski. Przedtem jednak uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji imienin Siostry Przełożonej, która rozpoczęła się Msza św o 8:30, po czym wszyscy udaliśmy się na aulę. Tam były życzenia (w imieniu nauczycieli składane przez pana Marka Różalskiego, a uczennic przez KArolinę Machnicką) i przedstawienie w wykonaniu pierwszej klasy Liceum. Należy nadmienić, że w przedstawieniu przygotowanym przez dziewczęta pod okiem pana Henryka Janiaka wystąpiła cała grupa naszych absolwentek: Ola Tracichleb, Klaudia Szybiak, Marysia Kardach, Kasia Kurilec oraz Ewelina Masiuk.
Wracając do Projektu Tydzień Europejski: każda klasa miała za zadanie zaprezentować jeden kraj Unii Europejskiej, kraj, którego języka uczymy się w naszym Gimnazjum: pierwsza klasa - Wielka Brytania, druga - Niemcy, a trzecia-Francja. Z tej okazji naszą Szkołę odwiedzili goście pochodzący z różnych krajów europejskich, zaproszonych przez s.Dyrektor, Stowarzyszenie Progressio oraz Szkolny Klub Europejski "Angels".
Po przywitaniu na szkolnym korytarzu, delegacja rozpoczęła oglądanie przygotowanych prezentacji. Następnie wszyscy udali się na aulę, gdzie głosowano na najciekawszą inscenizację klasową. Zwyciężyła klasa 3, drugie miejsce zajęła klasa 2, a trzecie pierwsza. Po wypełnieniu formalności odbyło się przedstawienie szkolnego koła tetralnego, a potem koncert, podczas którego poszczególne klasy śpiewały piosenki w językach wybranych krajów.
Zdjęcia w Galerii/Wystawy-Konkursy-Projekty.

24.11
Apel językowy (niemiecki, francuski)
Cześć francuskojęzyczna była urozmaicona krótkim turniejem wiedzy, który wygrała Pani Dorota Witrykus.
Jak zwykle zdjęcia w Galerii/Apele Tematyczne.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!